ТІВОМАКС® А
Інструкція
- Склад:
- Основні фізико-хімічні властивості:
- Фармакологічні властивості.
- Показання.
- Протипоказання.
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
- Особливості застосування.
- Застосування у період вагітності або годування груддю.
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
- Спосіб застосування та дози.
- Діти.
- Передозування.
- Побічні реакції.
- Термін придатності.
- Умови зберігання.
Склад:
діюча речовина: L-аргініну L-аспартат;
1 мл розчину містить L-аргініну L-аспартату 200 мг;
допоміжні речовини: сорбіт (Е 420), метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), сахарин натрію (Е 954), ароматизатор карамельний, вода очищена.
Лікарська форма. Розчин оральний.
Основні фізико-хімічні властивості:
злегка жовтувата рідина з карамельним запахом.
Фармакотерапевтична група. Інші кардіологічні лікарські засоби. Амiнокислоти.
Код АТХ С01Е.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Тівомакс® А чинить антигіпоксичну, цитопротекторну, антиоксидантну, дезінтоксикаційну, мембраностабілізуючу дію. Відіграє важливу роль у процесах нейтралізації аміаку та стимуляції виведення його з організму, посилює дезінтоксикаційну функцію печінки. Чинить гепатопротекторну дію, позитивно впливає на процеси енергозабезпечення у гепатоцитах.
Як донатор оксиду азоту Тівомакс® А бере участь у процесах енергозабезпечення організму, зменшує активацію та адгезію лейкоцитів і тромбоцитів до ендотелію судин, запобігаючи утворенню і розвитку атеросклеротичних бляшок, включається у процеси фібриногенолізу, сперматоґенезу.
Лікарський засіб чинить помірну анаболічну дію, стимулює діяльність вилочкової залози, сприяє синтезу інсуліну і регулює вміст глюкози в крові під час фізичного навантаження, сприяє корекції кислотно-лужної рівноваги.
Фармакокінетика.
Не досліджувалася.
Показання.
У комплексній терапії ішемічної хвороби серця, атеросклерозу судин серця і головного мозку, артеріальної гіпертензії, атеросклерозу периферичних судин; діабетичної ангіопатії; станів після перенесеного гострого порушення мозкового кровообігу; міокардіопатії, хронічної серцевої недостатності; гіперхолестеринемії; хронічних обструктивних захворювань легень, інтерстиціальної пневмонії, ідіопатичної легеневої гіпертензії, хронічної постемболічної легеневої гіпертензії, гострого та хронічного гепатиту різної етіології; печінкової недостатності, печінкової енцефалопатії, спричиненої гіперамоніємією; гіпоксичних та астенічних станів; імунокорекції при зниженні функції вилочкової залози.
Протипоказання.
Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу. Тяжкі порушення функції нирок.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
При застосуванні аргініну аспартату необхідно враховувати, що сумісне застосування амінофіліну з аргініном може супроводжуватися підвищенням вмісту інсуліну в крові; спіронолактону з аргініном – підвищенням рівня калію в крові.
Особливості застосування.
Обережно слід застосовувати при порушеннях обміну електролітів, захворюваннях нирок.
Застосування лікарського засобу пацієнтам, яким за попередні 6 місяців було діагностовано інфаркт міокарда не рекомендовано, оскільки є ризик підвищення постінфарктної смертності.
При застосуванні лікарського засобу необхідно дотримуватися збалансованого режиму сну та відпочинку, відмовитись від алкоголю, нікотину та психостимуляторів. Якщо на тлі прийому лікарського засобу зростають симптоми астенії, лікування необхідно відмінити.
Пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати лікарський засіб.
У разі встановлення непереносимості деяких цукрів слід проконсультуватися з лікарем, перед тим як приймати цей лікарський засіб.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Лікарський засіб проникає через плаценту, тому у період вагітності його можна застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Дані щодо застосування лікарського засобу в період годування груддю відсутні.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Не впливає.
Спосіб застосування та дози.
Застосовувати внутрішньо під час їди. Дорослим при ішемічній хворобі серця, атеросклерозі судин серця і головного мозку, атеросклерозі периферичних судин, діабетичній ангіопатії ‒ по 5 мл (1 мірна ложка – 1 г лікарського засобу) 3–8 разів на добу. При гіперхолестеринемії, станах після перенесенного гострого порушення мозкового кровообігу, артеріальній гіпертензії – 5 мл 3–6 разів на добу. При хронічних обструктивних захворюваннях легень, інтерстиціальній пневмонії, ідіопатичній легеневій гіпертензії, хронічній постемболічній легеневій гіпертензії – 5 мл 3–6 разів на добу. Гострий та хронічний гепатит різної етіології, печінкова недостатність, печінкова енцефалопатія, спричинена гіперамоніємією – 5 мл 3–6 разів на добу. При гіпоксичних і астенічних станах, імунокорекціі, при зниженні функції вилочкової залози – по 5 мл 4–8 разів на добу. Максимальна добова доза – 8 г. Тривалість курсу лікування – 8–15 днів; за необхідності курс лікування повторюють.
Діти.
Не застосовувати дітям віком до 18 років.
Передозування.
Симптоми: реакцiї пiдвищеної чутливостi, гіпоглікемічні стани.
Лікування. При наявностi зазначених явищ необхiдно припинити прийом лікарського засобу. Показане промивання шлунка, прийом сорбентів. Антидот відсутній. Терапія симптоматична.
Побічні реакції.
З боку шлунково-кишкового тракту: рідко – відчуття легкого дискомфорту в шлунку і кишечнику, нудота безпосередньо після застосування лікарського засобу, які зникають самостійно.
З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи можливі алергічні реакції.
Лікарський засіб містить такі допоміжні речовини, як метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, що може викликати алергічні реакції (можливо, уповільнені), в окремих випадках – бронхоспазм.
Термін придатності.
1,5 року.
Термін придатності після розкриття флакона – 14 діб.
Умови зберігання.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 100 мл або по 200 мл у флаконі; по 1 флакону з мірною ложкою в пачці.
Категорія відпуску. Без рецепта.
Виробник. ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».
Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.
Україна,
Аналоги ТІВОМАКС® А за діючою речовиною